نصب کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک

کاغذ دیواری چندیست که مشتریان خاص و زیادی را در بازار به خود اختصاص داده است.دراین مطلب به دلایل ارجحیت کاغذ نسبت به رنگ پلاستیک یا روغن یا حتی گچ میپردازیم.

حتی اگر ساختمانتان را رنگ آمیزی کرده اید نصاب کاغذ دیواری می تواند نصب کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک انجام می دهد.
۱- دوام: رنگ دیوار باید حداقل دو سال یکبار عوض شود. به این دلیل که رنگ دیوار دوده می گیرد و بعد از یکسال بعضی از قسمت های دیوار تیره رنگ هستند. کاغذ دیواری با تکنولوژی نانو ساخته شده است، دوده نمی گیرد و رنگ آن تغییر نمی کند.دقیقا رنگ پلاستیک نسبت به روغن حتی بی کیفیت تر و پراز مشکل است که در ادامه به آن میپردازیم. برای مثال رنگ روغن قابل تمیزی است اما پلاستیک که به طور کل از لیست گزینه های طراحی داخلی عملا حذف میشود!

اکنون به بررسی مزیت های کاغذ دیواری نسبت به رنگ آمیزی می پردازیم:

۲- نصب سریع: نصب کاغذ دیواری که توسط نصاب کاغذ دیواری انجام می شود، بسیار سریع انجام می شود، به گونه ای که دیگر مشکلاتی همچون سرعت کم، تداوم بوی رنگ و لزوم تخلیه منزل در زمان رنگ آمیزی و … وجود ندارد.
۳- قابلیت شستشو: فقط بعضی از رنگ ها که برای دیوارهای آشپزخانه استفاده می شوند. قابلیت شستشو دارند. این در حالی است که کاغذ دیواری ها کاملا قابل شستشو هستند و نه تنها با آب بلکه می توان با مواد شوینده آنها را شستشو داد. وقتی رنگ دیوار با مداد، خودکار یا هر وسیله دیگر کثیف شود، نمی توان آن را تمیز کرد. درحالیکه کاغذ دیوار با آب و ریکا کاملا پاک می شود.لکه ی جوهر بر روی دیوار پلاستیکی قابل رفع نیست اما طراحی داخلی با کاغذ دیواری همچین مزیتی را داراست.
ناگفته نماند جنس و نوع کاغذ دیواری هم حائذ اهمیت است.
خلاصه ی مطلب :
کاغذ دیواری: قابلیت شستشو دارد.

رنگ: قابلیت شستشو ندارد.

۴- تنوع:مسلم است که رنگ دیوار تنوع زیادی ندارد. یک طیف کوچک رنگ از سفید خامه ای تا لیمویی خیلی روشن برای رنگ دیوار استفاده می شود. مطمئنا کاغذ دیواری با هزاران رنگ و طرح تنوع بیشتری را ارائه می کند. از طرح های مدرن گرفته تا کلاسیک تا طرح های سه بعدی طبیعی، کاغذ دیواری حق انتخاب زیادی را فراهم کرده است که در رنگ پلاستیک و یا سایر رنگها همچین تنوعی را نداریم و محدودیت داریم.

۵- زیبایی: کاغذ دیواری به علت طرح ها و رنگهای متنوع مناسب برای تمام لوکیشن هاست اما رنگ پلاستیک و روغن سراسر محدودیت و یکنواختی است.
و بازهم تاکید داریم که رنگ پلاستیک به مراتب بدتر از رنگ روغن است. با ماتی و بی روحی زیادی همراه است.

۶- قیمت: کاغذ دیواری و رنگ هر دو قیمت های بسیار زیاد و متفاوتی دارند. نمیتوان یکی را ارزان و دیگری را گران اعلام کرد. مثلا یک رنگ پلاستیکی ارزان و بی کیفیت ارزان تر از کاغذ دیواری زیبا و مارک خواهد بود و برعکس!

۷- هزینه: با اینکه قیمت کاغذ دیواری از رنگ بیشتر است، اگر دوام آن را به حساب بیاوریم در یک بازه زمانی ۵ ساله هزینه ای کمتر از رنگ خواهد داشت. چراکه نیاز به تعویض سالانه ندارد.

امیدواریم این چند نکته در انتخاب، به شما کمک کند.
●اگر منزل شما رنگ پلاستیک دارد با خواندن این مطلب ناامید و نگران نباشید.
از مزیت های عالی کاغذ دیواری میتوان به قابل اجرا بودن روی تمامی سطوح
پلاستیکی و گچی و روغنی اشاره کرد.
زمانی که دیواری رنگ پلاستیک داشته باشد و شما تصمیم به کاغذ دیواری بگیرید، با نصابهای حرفه ای و کارشناس هیچگونه مشکلی بوجود نمی آید.
یک نصاب حرفه ای میداند هنگام مواجه با دیواری که رنگ پلاستیک دارد؛ چه واکنشی نشان بدهد و چه نوع چسبی را به چه میزانی استفاده بکند

شرکت آرین آرایه این امکان را برای شما بوجود می آورد که در هر حال و شرایطی بدون نگرانی به آنچه که در نظر دارید برای داشتن یک منزل برسید.